2014

• Rok 2014 jsme zakončili již tradičním rozsvícením vánočního stromu u obecního úřadu, a to v sobotu 29. listopadu 2014. Letošním překvapením bylo nové osvětlení, zakoupené obecním úřadem. Mladí hasiči předvedli u stromečku své hudební nadání a vystoupili s vánočně laděným programem. Po jejich vystoupení zaznělo i pásmo koled hraných nalesní roh v podání Aleše a Tomáše Křivských. Pro hosty byl připraven svařák, grog a malé občerstvení.
  • Dne 22. listopadu 2014 pro nás Helena Davidová zorganizovala školení první pomoci (pro výjezdové jednotky, mladé hasiče a zájemc z řad SDH). Kurz byl pořádán ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou a profesionálním záchranářem, panem Janem Veselým. Akce proběhla v hasičské zbrojnici Maleč a v pěti dvouhodinových blocích se zde vystřídalo více než 80 účastníků.
  • Lampionový průvod, který se konal v pátek 14. listopadu 2014 od 17 hodin, byl letos doprovázen krátkou stezkou odvahy a občerstvením u domu rodiny Březinových. Na temné stezce odvahy na děti čekala tři strašidla. Každý, kdo se nebál a trasu prošel, dostal sladkou odměnu od čarodějnice. Poté pokračoval průvod lampinů dále po vesnici.
  • V sobotu 4. října 2014 proběhl ve Ski areálu Vysoká Závod požárnické všestrannosti mladých hasičů. Naše dvě hlídky v ktegorii mladších se v obrovské konkurenci 45 hlíek předvedly ve skvělé formě a obsadily fantastické 4. a 14. místo! Všem dětem a jejich vedoucím moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho sboru. Ať se Vám takhle daří i v jarní části sezóny!
  • V sobotu 6. září 2014 proběhl ve Vísce II. ročník netradiční soutěže v požárním útoku neupravených PS 12, tentokrát pod názvem "Vísecké dvanáctky 2014". Soutěže se zúčastnilo rekordních 36 družstev (18 v dětských kategoriích a 18 v kategoriích dospělých). Počasí nám přálo až do brzkých odpoledních hodin, kdy nás v polovině soutěže mužů překvapil přívalový déšť. Nicméně chlapi se projevili jako opravdoví hasiči a borci, protože počasí je neodradilo a soutěž všichni dokončili. Závěrečn vyhlášení již probíhalo bez deště a za sluníčka. Fotografie ze soutěže naleznete zde: Vísecké dvanáctky 2014
  • Poslední soutěží, které se mladí hasiči před prázdninami zúčastnili, bylo 2. kolo havlíčkobrodského turné mladých hasičů v Sobíňově (8. června 2014). Soutěžilo se v kategoriích starší, mladší a přípravka. SDH Víska měl své zastoupení v kategorii mladší a v kategorii přípravka. Požární útoky doprovázelo velmi teplé slunečné počasí. Přípravka vybojovala 2. místo s časem 39,62 s a vísecké družstvo v kategorii mladších obsadilo 14. místo z 32 soutěžních družstev s časem 24,32 s. Největší radost měli tentokrát ti nejmenší, získali svou první stříbrnou medaili! :-)
  • Jako každý rok uspořádal SDH Víska Dětský den, tentokrát v neděli 1. června 2014 u rybníka Společný. Na děti čekala celá řada připravených stanovišť, např. chytání rybiček, střelba, kuželky, hod na terč, plavba na lodičce, slalom, ale také opékání buřtů. Děti si zábavné odpoledne užily a za odměnu na ně čekala sladká odměna.
  • Ve středu 14. května 2014 jsme se již podruhé zapojili jako dobrovolníci do veřejné sbírky Český den proti rakovině. Letos se nám podařilo vybrat a na účet Ligy proti rakovině zaslat částku 1.890,- Kč. Všem, kteří přispěli, moc děkujeme. Certifikát a poděkování naleznete zde: Český den proti rakovině
  • V sobotu 3. května 2014 se ve Vísce opět soutěžilo, tentokrát jsme pořádali oblastní kolo hry Plamen. Mladí hasiči za velmi studeného počasí poměřili své síly v požárním útoku, štafetě 4x60 m a štafetě požárních dvojic. Naše děti se umístily na krásném 3. místě, moc GRATULUJEME!
  • Dětský karneval se konal 15. února 2014 v Pohostinství u Fajmanů. Na děti čekalo odpoledne plné zábavy, soutěží a cen. Karneval, který letos navštívilo přes 40 masek, se stal v obci již tradicí. Velký dík patří našim hasičkám, které tuto akci každoročně organizují.