Stalo se v roce 2015

 • V sobotu 28. listopadu 2015 se ve Vísce před budovou obecního úřadu rozzářil vánoční stromeček. Na tento podvečer si malí hasiči připravili vánočně laděný program. Rozsvícení vánočního stromečku zahájil starosta obce s paní místostarostkou. Hned poté vystoupili malí hasiči se svým hudebně recitačním pásmem, ve kterém zahráli na klávesy, flétny, lesní roh i na Orffovy nástroje. Akce se těšila velké účasti návštěvníků, tímto ještě jednou děkujeme všem, kteří si nenechali program dětí ujít.
 • Ve středu 4. listopadu 2015 vyšel v Havlíčkobrodském deníku článek s titulkem Hasič sympaťák? Lukáš David z Vísky
 • V sobotu 31. října 2015 se v krásném prostředí TOP HOTELu Praha konalo finále soutěží Miss Hasička ČeskoSlovensko a Hasič roku 2015. Lukáš získal titul FERNET STOCK HASIČ 2015 a je absolutním vítězem veřejného hlasování a největším sympaťákem! V počtu obdržených hlasů naprosto převálcoval všechny ostatní finalisty a finalistky! Lukášovi moc gratulujeme a jsme na něj náležitě pyšní! Více o soutěži si budete moci co nevidět přečist v sekci Hasič roku 2015.
 • V pátek 30. října 2015 prošel obcí tradiční Lampionový průvod. Akce byla zahájena v 17:00 hodin před budovou obecního úřadu a těšila se velké účasti. Součástí průvodu byla také stezka odvahy, kde na děti čekalo několik strašidel. Večer byl zakončen malým občerstvením u klubovny mladých hasičů. 
 • V pátek 16. října 2015 vyšel v týdeníku 5plus2 rozhovor s naším finalistou soutěže Hasič roku, Lukášem Davidem. Přečíst si ho můžete tady: Hasič roku se ukáže v uniformě i plavkách
 • V sobotu 3. října 2015 se naše hasičata zúčastníla Závodu požárnické všestrannosti, který se letos běžel ve Veselém Žďáru. Mladší hlídka si to zkusila poprvé a vůbec se v konkurenci 53 hlídek neztratila - obsadila moc pěkné 15. místo. Starším dětem se bohužel vůbec nedařilo, a mezi 58 hlídkami obsadily 44. místo.
 • V pondělí 7. září 2015 vyšel v Havlíčkobrodském deníku článek o naší soutěži. Přečíst si ho můžete tady: Víska hostila další hasičské klání v požárním útoku
 • V sobotu 5. září 2015 jsme na hřišti pořádali již třetí ročník naší netradiční soutěže v požárním útoku neupravených PS 12 "Vísecké dvanáctky 2015". Tentokrát nám vyšlo počasí, nezmokli jsme, a tak si všichni mohli užít krásný soutěžní den.Dopoledne soutěžilo celkem 15 dětských družstev včetně jedné přípravky, odpoledne pak dorazilo skvělých 20 družstev dospěláků. Soutěž zahájila malčínská přípravka, v kategorii mladších i starších žáků pak zvítězila družstva z Chotěboře. U mladších 2. a 3. místo bral Malčín A a B, u starších bylo na druhém místě chotěbořské béčko, a bronz si vybojoval Malčín B. Naše družstva obsadila 7. a 8. místo.
   • Mezi ženami zvítězily Habry, 2. místo patří letos holkám z Chotěboře, a na 3. místě se umístil Rušinov. Naše holky obsadily 4. místo.
   • V nejvíc našlapané kategorii mužů jsou zlatí hasiči ze Seče, druzí kluci z Habrů, a na 3. místě i přes velké technické problémy se strojem skončili obhájci loňského vítězství z Kostelce u Heřmanova Městce. Domácí chlapi obsadili 14.místo.
   • Jsme moc rádi, že k nám zavítali nejen pravidelní účastníci, ale že si cestu do Vísky našlo i několik nových sborů, a to nejen z okresu Havlíčkův Brod, ale dokonce i z jiných krajů. Letošním nejvzdálenějším soutěžním družstvem byl hasiči z Kardašovy Řečice, okres Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj. Děkujeme všem soutěžícím, že přijali naše pozvání, a těšíme se zase příště.
   • Partneři letošního ročníku:
 • V neděli 16. srpna 2015 se ve sportovním areálu na Humpolecké v Havlíčkově Brodě konal již II. ročník soutěže Havlíčkobrodské stovkování - otevřená soutěž pro všechny dobrovolné i profesionální hasiče v běhu na 100 metrů s překážkami. V kategorii "veteráni" - závodníci nad 35 let - obsadil krásné           3. místo Lukáš David! Blahopřejeme. 
 • V pátek 7. srpna 2015 vyšel v Havlíčkobrodském deníku rozhovor s naším finalistou soutěže Hasič roku 2015, Lukášem Davidem. Přečíst si ho můžete tady: Nejlepší parťák mezi hasiči? Podpořte finalistu z regionu
 • V neděli 14. června 2015 proběhlo v Praze druhé neveřejné kolo výběru do finále třetího ročníku unikátní soutěže Hasič roku 2015, která hledá toho největšího hasičského hrdinu z řad dobrovolných i profesionálních hasičů. Konkurzu se zúčastnilo sedm semifinalistů, kteří byli v květnu předvybráni           z přihlášených hasičů z Čech a Moravy. Do finálové čtyřky se nakonec probojovali tři profesionální a jeden dobrovolný hasič. Tím jediným dobrovolným hasičem je Lukáš David z našeho sboru! K postupu mu moc gratulujeme a přejeme mu hodně štěstí na finálovém galavačeru, který se uskuteční v sobotu 31. října 2015 v TOP HOTELu Praha. Nezpomeňte jej podpořit ve veřejné části hlasování - informace     k hlasování naleznete v sekci "Novinky" na těchto stránkách.  
 • Dětský den se letos konal v neděli 31. května  2015 u rybníka Společný. Naše hasičky pro děti připravily spoustu soutěží a odměn, děti se mohly svézt na koni, nebo na loďce. A kdo chtěl, opekl si ke svačině buřta. Holky si uměly "objednat" počasí, celé odpoledne bylo nádherně slunečno, a i díky tomu se snad nenašel nikdo, komu by se tam nelíbilo :-) 
 • V sobotu 23. května 2015 se v Havlíčkově Brodě konalo Okresní kolo hry Plamen. A i když naše hasičské naděje díky nemocem a jiným okolnostem vyrazily ve velmi neobvyklé a "mladé" sestavě, rozhodně se v obrovské konkurenci neztratily! Předvedly velmi dobrý výkon a celkově obsadily 9. místo. Blahopřejeme!                                                                                                                                                                   Fotografie z tohoto dne (pořízené panem Jiřím Rainišem) si můžete prohlédnout zde: Okresní kolo hry Plamen 2015
 • Ve středu 13. května 2015 jsme se již potřetí zapojili jako dobrovolníci do celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině. Letos jsme na účet Ligy proti rakovině zaslali 1.949,- Kč. Všem dárcům, respektive kupujícím kytiček ve Vísce, upřímně děkujeme! 

 • V neděli 10. května 2015 na obvodovém kole hry Plamen v Libici nad Doubravou zazářila naše hasičata! Ve své mladší kategorii si vybojovala medaile za 2. místo, a tím pádem i postup na okresní kolo! Moc Vám všem blahopřejeme, byla to paráda! Fotografie z této soutěže si můžete prohlédnout zde: Oblastní kolo hry Plamen - 10.5.2015
 • V sobotu 9. května 2015 na okrskové soutěži ve Vepříkově vybojovaly naše ženy 1. místo v kategorii starších! A protože to daly už potřetí za sebou, putovní pohár zůstává nadobro ve Vísce! Holky, byly jste úžasné, moc Vám gratulujeme! Chlapi sice na medaile nedosáhli, ale i 5. místo v kategorii starších je úspěch. Gratulace letí i k Vám. 
 • V sobotu 4. dubna 2015 přijali naši muži pozvání od SDH Březhrad a vyrazili k nim na XII. ročník Memoriálu Miroslava Pekárka. Soutěžilo se za krásného jarního počasí, a i když se chlapům až tak úplně nedařilo, všichni si výlet užili. Alespoň se vyzkoušela mašina, na které byla na začátku roku provedena generální oprava :-)  Fotografie z celého dne si můžete prohlédnout zde: Memoriál Miroslava Pekárka 2015
 • V pátek 27. března 2015 se mladí hasiči vypravili do Chaloupek v Horní Krupé, kde se zúčastnili velikonočního programu. Během tvořivého odpoledne si vyrobili věneček z větviček a technikou omotávání vlnou vyzdobili několik vajíček. Celou dekoraci dozdobili papírovým ptáčkem. Své výrobky pak darovali maminkám. 
 • V pátek 13. března 2015 se mladí hasiči loučili se zimou. Vytvořenou Morenu jsme vyprovodili k řece a za doprovodu básničky jsme ji do řeky hodili. Teď už se těšíme na jaro a na jarní přípravu na soutěž. 
 • V sobotu 28. února 2015 se v Pohostinství U Fajmanů konal tradiční dětský karneval. Zábavné odpoledne plné soutěží, kouzel a dobré nálady si užilo celkem 47 masek. Děkujeme našim hasičkám za skvěle připravenou akci. Fotografie z karnevalu si můžete prohlédnout zde: Karneval
 • V sobotu 24. ledna 2015 se konala výroční valná hromada SDH Víska, spojená s volbami do výboru sboru na období 2015 - 2020. Nové složení výboru naleznete zde: Výbor SDH Víska