Soutěž PS 12 ve Vísce - 21. 9. 2013

23. 9. 2013

V sobotu 21. září 2013 proběhla ve Vísce dlouho očekávaná a připravovaná netradiční soutěž v požárním útoku s PS 12 dětí a dospělých "O Pohár II. Vicemiss Hasička ČeskoSlovensko 2012". I když nám počasí úplně nepřálo (alespoň děti dopoledne nezmokly), a terén byl po předcházejícím "období dešťů" víc než těžký, tak stejně dorazilo fantastických 30 soutěžních družstev!

V kategorii mladších dětí soutěžilo 9 družstev: SDH Víska "A", SDH Víska "B" (přípravka), SDH Malčín "A", SDH Malčín "B", SDH Libice nad Doubravou, SDH Jeřišno, SDH Maleč, SDH Chotěboř "A", SDH Chotěboř "B"; starší družstva dorazila celkem 4: SDH Libice nad Doubravou, SDH Malčín, SDH Maleč, SDH Jeřišno. Ženy bojovaly v konkurenci tří družstev - SDH Víska, SDH Nová Ves u Chotěboře, SDH Sobíňov; o umístění v mužské kategorii soupeřilo celkem 14 družstev: SDH Víska, SDH Klokočv ml., SDH Klokočov st., SDH Březhrad "B", SDH Březhrad "C", SDH Maleč, SDH Ostružno, SDH Petrovice, SDH Jeřišno, SDH Chotěboř, SDH Nová Ves u Chotěboře, SDH Klouzovy, SDH Sobíňov a rodinné družstvo MarPek.

Naše pozvání dále přijali: pan Jiří Rainiš, náměstek starosty OSH Havlíčkův Brod, paní Dagmar Vaňková, velitelka okrsku č. 2, do kterého patří i SDH Víska, pan Josef Kolář, starosta okrsku č. 2, paní Jana Fischerová, "exčlenka" Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, a samozřejmě se zúčastnila i slečna Veronika Košťálová, II. Vicemiss Hasička ČeskoSlovensko 2012 a Tvář SABE Miss Hasička ČeskoSlovensko 2012, která osobně předávala ceny a poháry pro vítěze (mimochodem členka vítězného družstva víseckých žen).

V dopoledních hodinách vyzkoušely náročný terén děti, dospěláci měli pak svůj "zápas v bahně" odpoledne. Všichni byli nesmírně stateční, bojovali s vypětím všech sil, ale naštěstí se nikomu nic nestalo, a tak paní Lenka Němcová z Malče, která nám po celý den zajišťovala zdravotní dozor, neměla žádnou práci. I tak jí patří velký dík, že to s námi vydržela od začátku do konce.

Z celkových třiceti pokusů byly pouze dva neplatné, jinak všechna družstva své pokusy zdárně dokončila.

Věřím, že si všichni tento den užili, zasportovali si, zasoutěžili, setkali se spoustou známých a kamarádů, a v neposlední řadě se radovali ze svých úspěchů a cen, které do soutěže věnovala řada sponzorů.

Gratulujeme vítězům a všem přejeme do budoucna spoustu dalších kvalitních sportovních výsledků!

Na závěr ještě několik "děkovaček":

Speciální poděkování patří klukům z SDH Maleč, kteří se po celý den vzorně starali o doplňování vody v kádi, hasičům z Nové Vsi u Chotěboře děkujeme za technické vybavení, za přetlakový ventil posíláme díky do Uhelné Příbrami, a SDH Libice nad Doubravou děkujeme za zapůjčení vozíků na stříkačky. Díky i Mirce Horákové z SDH Uhelná Příbram, která měla na starosti přípravu na základně, a která všem měřila stejně spravedlivým metrem.

A v neposlední řadě děkujeme všem členům SDH Víska, kteří se podíleli na přípravě tohoto náročného dne a starali se o jeho bezproblémový průběh a spokojenost všech účastníků i diváků.

Celkové výsledky naleznete zde. Výsledky.pdf (267565)

První várku fotografií naleznete zde: https://hasiciviska.rajce.idnes.cz/O_Pohar_II._Vicemiss_Hasicka_CeskoSlovensko_2012/

28. 2. 2013

Pozvánku a informace k netradiční soutěži PS 12 ve Vísce naleznete zde:

O pohár II. Vicemiss Hasička ČeskoSlovensko 2012.pdf (91,6 kB)