2013

• V neděli 1. prosince 2013 jsme společně s mlaými hasiči slavnostně rozsvítili vánoční stromeček u obecního úřadu. Pásmo vánočních básniček a písniček, které si děti připravily, zpříjemnilo předvánoční čas. Diváci si mohli prohlédnout vánoční výstavu ručních prací, zahřát se svařákem, nebo ochutnat cukroví.
  • V sobotu 5. října 2013 se v Mírovce konal Závod požárnické všestrannosti. Naše hasičata si sem dovezla skvělou formu, a v obrovské konkurenci téměř 50 mladších družstev obsadila fantastické 5. a 17. místo! Moc gratulujeme a přejeme spoustu dalších super výsledků!
  • V sobotu 21. září 2013 jsme ve Vísce netradiční soutěž v požárním útoku neupravených PS 12 "O Pohár II. Vicemiss Hasička ČeskoSlovensko 2012". Informace o soutěži naleznete zde: Soutěž PS 12 - 21. 9. 2013
  • Naše hasičata vyrazila v sobotu 22. června 2013 na II. ročník Dětského poháru v požárním útoku o Pohár starosty SDH Chotěboř.
  • Napsali o nás:
  • Ve dnech 10. a 11. června 2013 jsme uspořádali humanitární sbírku pomoci pro pomoc v zaplavených oblastech. Bližší informace naleznete zde: Informace o humanitární sbírce.doc

! Podařilo se nám shromáždit pomoc v celkové hodnotě cca. 25.000,- Kč !

! Všem dárcům upřímně děkujeme !

• V sobotu 2. června 2013 proběhl na antukovém hřišti ve Vísce Dětský den. Počasí nám "přálo", neboť i přes velmi nepříznivé a deštivé počasí z posledních dnů se alespoň na těch pár hodin rozhodlo nepršet, a děti si mohly svůj den náležitě užít. Naše hasičky pro děti připravily 8 soutěžních disciplín - házení míčkem na cíl, skládání puzzle a kostek, skákání v pytli, opičí dráhu, věšení prádla, rybolov, ozhození a smotání hasičské hadice, střelbu ze vzduchovky. Na každém stanovišti děti dostaly malou sladkou odměnu, po úspěšném splnění všech úkolů měl každý možnost vylosovat si jednu z mnoha báječných cen. Akce se konala za podpory řady sponzorů, kterým tímto mnohokrát děkujeme.
  • V sobotu 18. května 2013 proběhlo v Havlíčkově Brodě okresní kolo hry Plamen. Naše děti se v konečném součtu všech hodnocených disciplín - štafeta 4x60 m, štafeta požárních dvojic, požární útok, závod požárnické všestrannosti (konal se na podzim v Nové Vsi u Světlé) a vedení kroniky - umístily na 9. místě! Přestože to byl pro děti i jejich vedoucí historicky první start na akci takového rozsahu, určitě se ve velké konkurenci neztratily, a domů si odvezly kromě jedinečného zážitku i další nové zkušenosti a poznatky, ze kterých mohou čerpat v dalším ročníku. Dětem i jjich vedoucím gratulujeme a přejeme jim další skvělé výsledky.
  • Ve středu 15. května 2013 proběhl 17. ročník veřejné sbírky Český den proti rakovině, do níž se letos poprvé zapojili i vísečtí hasiči jako dobrovolníci. Celkem bylo ve Vísce vybráno, a na účet Ligy proti rakovině tudíž přibylo, 2.107,- Kč! Všem dárcům upřímně děkujeme! Certifikát a poděkovaní od pořadatele sbírky si můžete prohlédnout zde: Český den proti rakovině.
  • V sobotu 11. května 2013 se v Nové Vsi u Chotěboře konala okrsková soutěž v požárním sportu. Muži v silné konkurenci v kategorii "mladší" skončili na 6. místě, ženy zopakovaly svůj úspěch z roku 2009 z Jeřišna a v kategorii "starší" zvitězily! Holkám moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších podobných úspěchů!
  • Nasi mladí hasiči postoupili na okresní soutěž! Díky postupovému klíči a rozhodnutí OORM jedou naše hasičata v sobotu 18. května 2013 na okresní kolo hry Plamen. Držme jim palce, ať se jim vede co nejlépe!
  • V sobotu 4. května 2013 se v Libici nad Doubravou konalo Obvodní kolo hry Plamen, kterého se v kategorii "mladší" zúčastnili i naši mladí hasiči. V součtu třech disciplín - štafeta 4x60 m, štafeta požárních dvojic a požární útok - se naše děti umístily na 4. místě. Moc všem gratulujeme a do budoucna jim přejeme hodně dalších skvělých výsledků!
  • V sobotu 6. dubna 2013 se naše hasičské naděje zúčastnily X. ročníku soutěže v požárním útoku Memoriál Miroslava Pekárka, který se již tradičně konal na sportovním hřišti Březhrad - Hradec Králové. I přes nepřízeň počasí to děti zvládly skvěle, útok se jim vydařil, nikdo nezmrznul a všechny se se spoustou dojmů v pořádku vrátili domů.
  • V pátek 5. dubna 2013 se na OSH Havlíčkův Brod  konalo školení vedoucích soutěžních družstev PS a školení rozhodčích. Zúčastnili se: Martina Kraibichová, Lukáš David, Helena Davidová.
  • Základní odborná připrava velitelů jednotek, velitelů družstev a strojníků proběhla ve dnech 23. - 24. března 2013 v Havlíčkově Brodě. Zúčastnili se: Petr Horník, Miloš Marek, Lukáš Marek.
  • V sobotu 16. února 2013 se v Pohostinství U Fajmanů konal již tradiční dětský karneval, který nejen pro vísecké děti pořádají naše hasičky. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a zdárném průběhu celého odpoledne.